1% podatku

Program do rozliczania PIT 2014 online - e-pity 2014

Twój 1% podatku przeznaczymy na organizację obozu dla młodych liderów!

Od 2001 roku pracujemy z młodzieżą. Szczególne miejsce w tej pracy poświęcamy młodym liderom – tym wszystkim młodym ludziom, którzy angażują się na rzecz swoich lokalnych społeczności, poświęcają swój czas dla innych, są społecznie aktywni i do tej aktywności zachęcają swoich rówieśników. Takich ludzi mocno wspieramy, pomagamy w rozwoju, ułatwiamy im działanie.

Od 2004 roku Instytut ma status organizacji pożytku publicznego. 1% podatku w tym roku przeznaczymy na zorganizowanie Seminarium o pracy z młodzieżą.


Jak przekazać 1% podatku ?

Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego (które zatytułowane są „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”) wpisujemy numer, pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym Instytut Edukacji Społecznej, czyli 0000067470

Oprócz numeru KRS wybranej organizacji, w rubrykach PIT-u wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać dla OPP, nie może ona jednak przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół (art. 45c ust. 1 ustawy o pdof).

Program do rozliczania PIT 2014 online - e-pity 2014

 

zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany. Aby dodać komentarz należy wypełnić pola oznaczone gwiazdką. *

*