IES 2016

Druga edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia, uruchomienie Oławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, zakończenie VI (i ostatniej) edycji Polsko – Angielskiej Szkoły Trenerów Młodzieżowych, wiele ważnych raportów i publikacji o pracy z młodzieżą – to było w 2015 roku. A przed nami 2016…

I będzie się działo. Po pierwsze będziemy w całej Polsce rozmawiać o polityce młodzieżowej. Wielką debatę zainaugurujemy w Warszawie wiosną a podsumujemy konferencją zamykająca jesienią we Wrocławiu. Pomiędzy nimi zorganizujemy szereg debat i seminariów o pracy z młodzieżą w Opolu, Katowicach, Poznaniu, Krakowie, Łodzi.

Wydamy szereg raportów i publikacji, stanowiących kompedium praktycznej wiedzy o budowaniu strategii na rzecz ludzi młodych i realizacji projektów dla młodzieży. Będziemy też co tydzień publikowali nasze komentarze i rekomendacje na blogu o pracy z młodzieżą, informowali o najciekawszych wydarzeniach w branży edukacyjnej na Facebooku i Twitterze, a z cotygodniowego newslettera IESu dowiecie się wszystkiego, co powinniście wiedzieć, aby być na bieżąco.

Już teraz zapraszamy do dwóch praktycznych programów rozwojowych: Szkoły Pracy z Młodzieżą, dla wszystkich, którzy chcą zdobyć umiejętności pracy z młodymi ludźmi i grupy superwizyjnej – programu premium dla osób pracujących z młodzieżą, które potrzebują udoskonalić swój warsztat i zmierzyć się z codziennymi trudnościami w tej pracy. Oprócz tego na naszej stronie znajdziecie szeroką ofertę dla wszystkich, którzy zajmują się pracą z młodzieżą, edukacją, bądź zarządzaniem w tych obszarach. Jeśli okaże się ona niewystarczająca  – przygotujemy indywidualną propozycję, wystarczy się do nas odezwać. A  tuż w okolicach lata będziemy mieli wyjątkową niespodziankę…

To zresztą oczywiście nie koniec naszych zamierzeń na 2016 rok. Toczy się wszak III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia – już można składać pierwsze projekty. W trakcie kolejnych miesięcy będziemy mieli jeszcze kilka zaproszeń, nie zdradzamy więc całego menu.

Robimy wszystko, czego potrzebują osoby pracujące z młodzieżą. Odkrywamy innowacyjne metody pracy z młodzieżą i chętnie się nimi dzielimy. Uczymy umiejętności pracy z młodymi ludźmi. Wspieramy instytucje i osoby zarządzające edukacją. Jeśli praca z młodymi ludźmi jest również waszą pasją – bądź z nami w 2016 roku!

autor: adrnin

zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany. Aby dodać komentarz należy wypełnić pola oznaczone gwiazdką. *

*