KOMPETENCJE PRACY Z MŁODZIEŻĄ – wnioski z open space

W miniony czwartek w Warszawie mieliśmy przyjemność przeprowadzić niezwykłą konferencję. Korzystając z formuły open space, którą nie raz sprawdziliśmy przy różnych okazjach zaprosiliśmy do wspólnej dyskusji nauczycieli, pedagogów, animatorów, członków i pracowników organizacji pozarządowych, trenerów, instruktorów, wychowawców oraz wszystkie osoby wspierające rozwój kompetencji osób pracujących z młodzieżą.

Zadaliśmy kilka pytań na wstępie:

Jakie wyzwania stawia przed nami współczesna młodzież i jej otoczenie? Jakiej wiedzy i jakich umiejętności potrzebujemy aby pracować z młodymi ludźmi? W końcu jak przygotowywać się do tej pracy, dbać o własny rozwój i osobisty komfort pracy?

ale przebieg tego spotkania, tematy szczegółowe, treść dyskusji i w końcu wnioski należały już do uczestników. To oni stali się ekspertami podczas konferencji. 12 tematów zaproponowanych podczas burzy mózgów dyskutowanych było w trzech turach, w grupach roboczych. Dziękujemy moderatorom, którzy podjęli się trudu spisania wniosków z poszczególnych dyskusji, które teraz przekazujemy Państwu w niemienionej formie mając nadzieję, że staną się inspiracją w Państwa pracy.

 

WNIOSKI Z OPEN SPACE

 

GALERIA ZDJĘĆ Z KONFERENCJI

autor: adrnin

zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany. Aby dodać komentarz należy wypełnić pola oznaczone gwiazdką. *

*