KOMPETENCJE PRACY Z MŁODZIEŻĄ – wnioski z open space

Szanowni Państwo,

z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce wnioski wypracowane przez uczestników konferencji open space „Kompetencje pracy z młodzieżą”, która miała miejsce 20 października 2016 roku w Warszawie.

Jakie wyzwania stawia przed nami współczesna młodzież i jej otoczenie? Jakiej wiedzy i jakich umiejętności potrzebujemy aby pracować z młodymi ludźmi? W końcu jak przygotowywać się do tej pracy, dbać o własny rozwój i osobisty komfort pracy?

Mamy świadomość, że edukacja i wychowanie wymaga szczególnego przygotowania, ciągłego rozwoju oraz dostosowywania się do zmieniającej się rzeczywistości. Dlatego do wspólnej dyskusji zaprosiliśmy nauczycieli, pedagogów, animatorów, członków i pracowników organizacji pozarządowych, trenerów, instruktorów, wychowawców oraz wszystkie osoby wspierające rozwój kompetencji osób pracujących z młodzieżą.

Zgodnie z zasadami formuły open space to uczestnicy byli ekspertami podczas tej konferencji. 12 tematów zaproponowanych podczas burzy mózgów dyskutowanych było w trzech turach, w grupach roboczych.

Dziękujemy wszystkim moderatorom za trud spisania wniosków z poszczególnych dyskusji, które teraz przekazujemy Państwu w niemienionej formie mając nadzieję, że staną się inspiracją w Państwa pracy.

 

POBIERZ PLIK

autor: adrnin

zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany. Aby dodać komentarz należy wypełnić pola oznaczone gwiazdką. *

*